TEL. 0244.33.71.71

ANUNT – INSCRIERE CLASA PREGATITOARE 2017/2018

ANUL SCOLAR 2017-2018

• Informatii privind activitatea specifica Clasei Pregatitoare

• Perioada de înscriere în clasa pregătitoare

În data de 25 FEBRURIE 2017, orele 10.00 – 13.00 va avea loc în unitatea noastră evenimentul:

„ZIUA PORŢILOR DESCHISE”

• se va prezenta baza materiala a scolii destinata elevilor din clasa pregatitoare;
    • se vor purta discutii cu cadrele didactice care predau actualmente la clasa pregatitoare;
    • se vor purta discutii cu parintii elevilor inscrisi la clasa pregatitoare in anul scolar 2016/2017;
    • informatii date de conducerea unitatii.

Pentru inscrierea copiilor la clasa pregatitoare , parintii trebuie sa se programeze telefonic la secretariatul unitatii la nr. de tel .024433771 sau 0736.33.88.08

sau in data de 25 februarie la „ZIUA PORTILOR DESCHISE”
    NUMĂR CLASE PREGATITOARE: 3 CLASE

NUMAR LOCURI : 75

Profesorii pentru învăţământul primar:

1. MOISE IONELIA DANIELA

2. IORDACHE LAURA

3. SERBAN MAGDALENA MIHAELA

CRITERII GENERALE DE DEPARTAJARE (conform art.10, alin.2 , lit.a-d din Ordinul MEN nr.3247/14.02.2017:

• existenta unui certificat de medical de incadrare in grad de handicap a copilului;
    • existenta unui document care dovedeste ca este orfan de ambii parinti;
    • existenta unui document care dovedeste ca este orfan de un singur parinte;
    • existenta unui frate/a unei surori inmatriculat/inmatriculata in unitatea de invatamant.

CRITERII SPECIFICE UNITATII DE INVATAMANT:

• Pot fi inscrisi in invatamantul primar copiii persoanelor care au locul de munca in zona scolii;
    • Se pot inscrie in invatamantul primar in unitatea noastra copiii care sunt in grija bunicilor si care demonstreaza ca au domiciliul in circumscriptia scolii.
    • documente necesare:
      – adeverinta de la locul de munca
      – adeverinta de de la Asociatia de locatari

• Circumscriptia Scolara

• Străzile arondate Şcolii Centrale Câmpina sunt:

• Str.CAROL I – Bl.12C , 12D1 , 12D2 , 12E , 12F , 14B1-14B2 , 14C , 14D , 14E , 14F , 14 G.
      • Str B.P. HASDEU ( de la intersectia cu strada Alexandru Vlahuta pana la intersectia cu str. 1 Mai ) Bl.A1 , A2, A3, Bl.28, Bl.29, Bl.80
      • Str.CALEA DOFTANEI – (de la intersectia cu str.Carol I pana la intersectia cu str.Ec.Teodoroiu)
      • Str.MIHAI EMINESCU
      • Str.HENRI COANDA